Dodał: |
Oceń: 0 0

Pałac na Wzgórzu Zamkowym

Został wzniesiony w połowie XVII wieku przez biskupa krakowskiego Jakuba Zadzika. Obecnie znajduje się tam Muzeum Narodowe, posiada ono w swoich zbiorach posiada cenne eksponaty z dziedziny malarstwa, rzemiosła artystycznego, sztuki ludowej, archeologii i przyrody. Na ekspozycji stałej można podziwiać wnętrza XVII i XVIII-wieczne, Sanktuarium Marszałka Józefa Piłsudskiego, Galerię malarstwa polskiego i europejskiej sztuki zdobniczej.

 

Bazylika Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny

Znajduje się obok pałacu na Wzgórzu Zamkowym. W 1971 roku świątynia obchodziła swoje 800-lecie i z tej okazji nadano jej tytuł bazyliki mniejszej, a turystom udostępniono do zwiedzania skarbiec i podziemie katedralne.

 

Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej

Multimedialny Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej znajduje się w murach dawnego więzienia. Można udać się śladami historii takimi jak: Dzieje powstańców styczniowych, legionistów, ludzi walczących o wolność w czasie II wojny światowej jak i prześledzić całą historie dążenia Polaków do Niepodległości.

 

Institute of Design

Znajduje się zaledwie kilka kroków od Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej. Organizowane są galerie i wystawy gdzie można trafić na bardzo ciekawe dzieła.

 

Ulica Sienkiewicza

Jest to główny deptak w Kielcach, gdzie znajduje się pomnik pisarza Henryka Sienkiewicza. Można również znaleźć wiele kawiarni, pubów, restauracji jak i skosztować pysznych lodów.

 

Dworzec PKS

Jest umiejscowiony blisko ulicy Sienkiewicza, jeżeli się skierujemy w stronę dworca PKP ujrzymy po prawej stronie wielki kosmiczny statek który wylądował w mieście. Pierwsze wrażenie jest niezapomniane, warto wiedzieć iż powstał on w 1984 roku i był najnowocześniejszym dworcem w Polsce.

 

Muzeum Zabawek i Zabawy

W pobliżu ulicy Sienkiewicza na placu wolności znajduje się Muzeum Zabawek i Zabawy. Znajdują się tam najprzeróżniejsze zabawki począwszy od tych które pamiętają nasi dziadkowie aż po dzień dzisiejszy. Jest to frajda nie tylko dla dzieci ale też i dla dorosłych przypominając im dziecięce lata.

 

Geopark Kadzielnia i Mojżeszowe Tablice

Odkryto tam liczne skamieniałości które są obecnie objęte ochrona takie jak: korale, głowonogi i ramienionogi. Można również podziwiać kominy krasowe, zagłębienia i leje. Jest również możliwość wejścia do wnętrza Kadzielni dzięki udostępnionej trasie którą przewodnicy wprowadzają wycieczki, grupy zorganizowane do wnętrza, opowiadając o tym co tam zachodzi, co się dzieje pokazując to czego nie widać na zewnątrz.

 

Skomentuj

Projekt ‘MIEJSKI SYSTEM INFORMACYJNY I AKTYWIZACYJNY DLA MIGRANTÓW’ jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW realizowany był w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Projekt LOKALNE POLITYKI MIGRACYJNE - MIĘDZYNARODOWA WYMIANA DOŚWIADCZEŃ W ZARZĄDZANIU MIGRACJAMI W MIASTACH był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt ‘WARSZAWSKIE CENTRUM WIELOKULTUROWE’ był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW Projekt realizowany był przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.