Dodał: |
Oceń: 0 0

Grupa studentów cudzoziemskich z Ukrainy, Mołdawii, Rosji, Białorusi planuje organizowanie święta Maslenica w Kielcach. Niegdyś kojarzona z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny, współcześnie obchodzona m.in. w Rosji, Ukrainie, Mołdawii i na Białorusi. Kościół prawosławny przyjął ją, jako święto religijne, przypadające na siedem tygodni przed Wielkanocą. Stowarzyszenie z którym związani są inicjatorzy zaprasza chętnych wolontariuszy Polaków i cudzoziemców do współpracy przy organizacji święta.


Tradycyjnie święto Maslenica obchodzone jest przez cały tydzień. W Kielcach grupa studentów cudzoziemskich planuje pokazanie tej tradycji podczas jednego marcowego dnia. Będą gry i zabawy, tradycyjne bliny oraz cudzoziemska dyskoteka. Wszystkich cudzoziemców oraz Polaków, którzy chcieliby pomóc w przygotowaniach zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Homo Politicus. Wystarczy napisać maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Szczegóły ws. terminu, organizatorzy podadzą wkrótce m.in. na stronie Infomigrator Kielce oraz na facebookowym profilu Stowarzyszenia www.facebook.com/shpkielce