Dodał: |

Kolejny moduł Informatora dla cudzoziemców został uruchomiony! Po stronach lokalnych - Warszawy, Lublina oraz Krakowa - oddajemy do Państwa użytku stronę ekspercką (ekspert.info-migartor.pl).

 

Strona skierowana jest do ekspertów/-ek zajmujących się kwestiami migracji, przedstawicieli/-ek organizacji pozarządowych, a także jednostek naukowych, pracowników/-czek administracji, zarówno lokalnej jak i centralnej oraz samych migrantów/-ek chcących podjąć aktywną działalność społeczną. Platforma ma stanowić bazę dla lepszej komunikacji między różnymi środowiskami, a tym samym przyczynić się do usprawnienia współpracy oraz zwiększenia efektywności działań z zakresu tematyki migranckiej.

Na stronie eksperckiej, podobnie jak na stronach lokalnych, będą publikowane aktualności dla ekspertów oraz kalendarz z ważnymi wydarzeniami.

Ponadto do dyspozycji użytkowników oddane zostaną takie działy jak:

  • Czytelnia, czyli zbiór dostępnych bezpłatnie w Internecie publikacji na tematy związane z migrantami i zjawiskiem migracji;
  • Wyszukiwarka dobrych praktyk, czyli narzędzie dzięki któremu można się zapoznać z projektami (z innych miast oraz państw), które odniosły sukces oraz zainspirować się nimi do własnych działań;
  • Warto poczytać, czyli wywiady, artykuły, dyskusje na tematy bieżące, jednym słowem wszystko co warto wiedzieć, aby być na bieżąco z tematyką migracyjną;
  • Działaj! to pomocny dla wszystkich migrantów mini-poradnik, zawierający wskazówki m.in. jak założyć własną organizację, skąd zdobyć fundusze na jej działanie, jak napisać projekt czy zorganizować wydarzenie.

Strona ekspercka będzie składała się z 4 stref: Strefy migranta, Strefy organizacji, Strefy urzędu oraz Strefy dziennikarza. Poszczególne strefy uruchomimy już wkrótce.

Mimo, że strona jest w ciągłej budowie, a redakcja dokłada wszelkich starań aby jak najprędzej uruchomić na niej wszystkie działy, to już teraz zapraszamy do zaglądania pod adres: ekspert.info-migrator.pl.