Dodał: |
Aktualizacja: |
Oceń: 0 0

Stowarzyszenie Homo Politicus

Zakres działalności: Stowarzyszenie prowadzi Centrum Wspierania Cudzoziemców. Oferuje pomoc w zakresie legalizacji pobytu, kontaktów z urzędami, kontaktów ze szkołami, przeciwdziałania dyskryminacji. Ponadto w Stowarzyszeniu można włączyć się w bieżące działania integracyjne polsko-cudzoziemskie. Członkami organizacji są zarówno Polacy jak i obcokrajowcy. Kontakt możliwy jest w następujących językach: polski, angielski, ukraiński, rosyjski, rumuński.

Kontakt: ul. Świętokrzyska 21 25-406 Kielce Pokój 2/34 (2 piętro) 665 450 507; 601 090 096 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. www.homopoliticus.org.pl 

 

Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach

Zakres działalności: organizacja cyklicznych wieczorków kulturalnych dla cudzoziemców i Polaków w Kielcach „International Party”. Regionalne Centrum Wolontariatu prowadzi program „Zostań Mate’em”. Wolontariusze w ramach programu pomagają w zaklimatyzowaniu się w Kielcach nowoprzybyłym studentom cudzoziemskim. Pokazują jak można spędzić wolny czas, poznać znajomych, pokazują gdzie można taniej zrobić zakupy, pomóc rozwiązać drobne problemy życia codziennego. W zamian wolontariusze uczą się języków obcych oraz poznają odmienne kultury cudzoziemskich studentów.

Kontakt: ul. Żeromskiego 36 25-370 Kielce tel/fax: 413621412 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Stowarzyszenie Edukacja przez Internet

Zakres działalności: W ramach inkubatora trzeciego sektora Stowarzyszenie może pomóc w zakładaniu imigranckiej organizacji pozarządowej

Kontakt: Inkubator Technologiczny Kieleckiego Parku Technologicznego ul. Olszewskiego 6/1.21 25-663 Kielce

Telefon: 41 310 70 90 Fax: 41 310 81 91 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  http://www.epi.org.pl/

 

Stowarzyszenie Kieleckie Inwestycje

Zakres działalności: Stowarzyszenie pomaga przy pisaniu wniosków do budżetu obywatelskiego

Kontakt: tel. (+48) 0 500 605 600 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. www.inwestycje.kielce.pl

 

Wojewódzka Komenda Policji w Kielcach

Zakres wsparcia: W ramach Komendy Wojewódzkiej działa Pełnomocnik ds. ochrony praw człowieka. M.in. pełnomocnik może pomóc w problemach związanych z dyskryminacją.

Kontakt: telefon 041 349 2009 fax 041 349 2015

email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. nr gadu -gadu 11158875

Stowarzyszenie Homo Politicus

ul. Świętokrzyska 21, Kielcewoj. świętokrzyskie
email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 786 128 140
tel. 601 090 096
Czytaj dalej >widok szczegółowy >

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju kultury obywatelskiej. Jednym z głównych filarów organizacji jest działalność na rzecz integracji kieleckich cudzoziemców.

Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach

ul. Żeromskiego 36 25-370 Kielce tel/fax: 413621412woj. świętokrzyskie
Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach

Pełnomocnik ds. ochrony praw człowieka. Wojewódzka Komenda Policji w Kielcach

woj. świętokrzyskie
email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 041 349 2009
fax 041 349 2015

Kieleckie Stowarzyszenie Ormian w Polsce

Barwinek 8 lok. 68 25-150 Kielcewoj. świętokrzyskie
Czytaj dalej >widok szczegółowy >

Zakres wsparcia: nauka języka ormiańskiego, inicjatywy kulturalne. 

Skomentuj

Projekt ‘MIEJSKI SYSTEM INFORMACYJNY I AKTYWIZACYJNY DLA MIGRANTÓW’ jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW realizowany był w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Projekt LOKALNE POLITYKI MIGRACYJNE - MIĘDZYNARODOWA WYMIANA DOŚWIADCZEŃ W ZARZĄDZANIU MIGRACJAMI W MIASTACH był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt ‘WARSZAWSKIE CENTRUM WIELOKULTUROWE’ był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW Projekt realizowany był przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.